5 rzeczy, które musi mieć ze sobą każdy uczeń – zobacz czy Twój to ma

akcesoria szkolne

Pierwszy szkolny dzwonek już za nami. Dzieci zasiadły do ławek i przez kolejne miesiące będą poznawać wiele różnych ciekawych rzeczy. Do codziennej nauki potrzebne jest im kilka niezbędnych przedmiotów. Jeśli zastanawiasz się co powinna mieć Twoja pociecha zapoznaj się z naszym artykułem – “5 rzeczy, które musi mieć ze sobą każdy uczeń – zobacz czy Twój to ma”.

Plecak i worek na buty

Podstawowym wyposażeniem ucznia jest szkolny plecak. Nie należy na nim oszczędzać. Pamiętaj, że nieodpowiednio dobrany będzie powodował zwyrodnienia kręgosłupa i nieodpowiednią postawę ciała. W sklepach jest dostępnych wiele modeli i wzorów. Rodzice często zastanawiają się, jaki wybrać czy lepszy będzie plecak, tornister czy torba? Czym one w ogóle się różnią? Tornistry są zazwyczaj kwadratowe i sztywne. Ich użytkownikami powinny być młodsze dzieci, które pokonują pieszo drogę do szkoły. Natomiast plecaki charakteryzują się większą miękkością i są dedykowane dla już starszych dzieci. Z kolei torba jest przeznaczona dla młodzieży. Dużą popularnością cieszą się także plecaki na kółkach, które mogą odciążyć kręgosłup dziecka od większych ciężarów. Wybierając plecak zawsze należy sprawdzić, czy ma dobrze usztywniony i wyprofilowany tył, tak aby jego zawartość równomiernie rozkładała się na plecach dziecka. Rodzice zatroskani o zdrowie swoich dzieci zwracają uwagę na jego techniczne aspekty, a dla ucznia najważniejszy jest wygląd. Każdy chce, aby jego plecak przykuwał uwagę i był najładniejszy. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich małych klientów i umieszczają na tornistrach różnych bohaterów z bajki, kreskówek, filmów animowanych. Znajdą się także modele ze słodkimi zwierzątkami lub szybkimi wyścigówkami.  

Do wybranego plecaka często dopasowuje się worek na buty czy strój do zajęć z wychowania fizycznego. Ich także mamy niezliczoną ilość, która różni się od siebie wielkościami, kolorami i motywami, dlatego każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Najważniejsze, żeby wybrany worek na buty czy strój był wykonany z dobrego rodzaju materiału, który można łatwo i szybko wyczyścić.

Plecak szkolny
Praktyczny piórnik dla ucznia

Kolejnym wyzwaniem jest wybór piórnika. Na rynku mamy dostępnych wiele różnorodnych rodzajów. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na praktyczny piórnik dla ucznia z przegródkami. Jest on polecany szczególnie dla tych najmłodszych dzieci. Pomaga im w utrzymaniu porządku w przyborach. Można zdecydować się na zakup wersji  wyposażonej we wszystkie kredki, flamastry, ołówki i gumki. Piórnik z przegródkami kupimy także bez wyposażenia i wtedy dowolnie wybieramy konkretne i sprawdzone marki danych pisaków czy kredek. Mamy do wyboru także piórniki tuby lub saszetki, do których wkłada się wszystko czego potrzebujemy. Nie trudno się domyślić, że panuje tam zamęt i czasami trudno znaleźć upragnioną kredkę, co może być frustrujące szczególnie w przypadku mało cierpliwych maluchów.

piórnik szkolny

Niezbędne zeszyty i przybory do pisania

Należy także wyposażyć dziecko w niezbędne zeszyty i przybory do pisania. Jeśli chodzi o zeszyty to ich wybór będzie uzależniony od wieku dziecka. Dla np. pierwszoklasisty wybierz zeszyt, którego linie występują co 5 mm, naprzemiennie raz błękitna cienka linia i potem dwie grubsze czerwone. Pomogą one maluchowi w nauce pisania. Ponadto każdy zeszyt powinien mieć kartki odpowiedniej grubości, aby atrament nie przebijał na inne strony. Do wyboru mamy dwa rodzaje okładek. Miękkie są lżejsze, ale aby nie ulegały zniszczeniu należy dokupić do nich oprawki. Te z twardą oprawą są cięższe, ale za to bardziej wytrzymałe. Polecamy zatem zaopatrzenie się w  kilka sztuk zeszytów w kratkę, linie i parę czystych oraz jeden do nut. Fajnym pomysłem jest także kołonotes, do zapisywania różnych informacji.

Z kolei w podstawowym zestawie przyborów do pisania powinny znaleźć się długopisy (np. czarny, niebieski lub kolorowe żelowe), pisaki i zakreślacze (zestaw podstawowych kolorów), ołówki (miękki i twardy), pióro (najlepiej zmazywalne), temperówka i linijka. Dobrym zakupem będzie także nakładka na ołówek, dzięki której nie będzie się on odbijał na palcach.


Czas szkolnej nauki to wyzwania, ale także wielka przygoda dla dzieci. Możemy ją ułatwić i urozmaicić za pomocą plecaka, piórnika, zeszytów i ciekawych przyborów do pisania, które powinny znaleźć się w szkolnej wyprawce. Z pewnością umili to najmłodszym dni spędzone w szkolnych ławkach.

Udostępnij

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ERROR MSG YO!!

Zapisz się do newslettera!

Dostaniesz w prezencierabatu na pierwsze zakupy!

Dostaniesz w prezencie

rabatu na pierwsze zakupy!

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i ofertą sklepu WeLoveKids.

Licencjonowane
Zabawki
Wysyłka
w 24h
Bezpieczne
Zakupy