5 sposobów na umilenie dziecku podróży w samochodzie

Ojciec i córka w samochodzie

Musisz rezygnować z dłuższych wyjazdów, bo spędzenie czasu z dziećmi w samochodzie jest zbyt problematyczne? W przypadku jednego malucha sprawa ta nie jest jeszcze aż tak skomplikowana, jednak gdy posiadamy większą gromadkę rozrabiaków, sprawa ta może okazać się niezwykle trudna. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można w skuteczny sposób zająć nasze dzieci podczas wielogodzinnej jazdy w samochodzie. Przeczytaj nasz artykuł już teraz i poznaj 5 sposobów na umilenie dziecku podróży w samochodzie.


Jak umilić dziecku podróż?

Organizm małego dziecka nie jest jeszcze dobrze przystosowany do długotrwałych podróży takimi środkami komunikacji jak pociąg, samochód czy samolot. W związku z tym należy sprawić aby ten czas był dla niego jak najbardziej przyjemny. Ale jak umilić dziecku podróż w odpowiedni sposób? Pomóc w tym mogą sprawdzone rozwiązanie różnego rodzaju. W przypadku podróży samochodem, rodzice często potrafią zagospodarować przestrzeń bagażnika co do centymetra wszelkiego rodzaju asortymentem. Wszystko wydaje się niezbędne. Ale czy rzeczywiście tak jest? Przede wszystkim należy wyposażyć się w podręczną torbę, w której można umieścić zapasowe ubranka dla dziecka, jedzenie czy pieluchy. Może to okazać się wybawieniem, gdy utkniemy w korku, bez możliwości zjechania na postój. Oprócz tego, jest również kilka innych sposób na łatwiejsze podróżowanie z dzieckiem w samochodzie.

Dwóch chłopców w samochodzie

Rolety samochodowe i okulary przeciwsłoneczne

Wyjazdy z dziećmi zazwyczaj odbywają się w porze letniej, gdy słońce góruje wysoko na niebie. W związku z tym należy liczyć się z tym, że będzie ono dokuczać maluchom na tylnym siedzeniu samochodu. Idealnymi rozwiązaniami mogą okazać się rolety samochodowe i okulary przeciwsłoneczne dla dzieci. Osłonki samochodowe to świetny pomysł nie tylko na ochronę przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, ale także na zajęcie dziecka podczas podróży. Roleta z postaciami z ulubionych bajek Twojego dziecka sprawi, że będzie ono z ciekawością spoglądać na szybę, na której ją zamontowaliśmy. Okulary przeciwsłoneczne to również przydatny element podczas podróży samochodem. Podobnie jak rolety, okulary z bohaterami z kreskówek z pewnością zajmą dziecko na dłuższą chwilę.

 

Foteliki dla dzieci

Fotelik dla dzieci to podstawowa rzecz, jaką należy zapewnić maluchowi przed podróżą. Element ten służy przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa. Poza tym umożliwia wygodną pozycję podczas całej podróży. To, czy dziecko potrzebuje fotelika, nie jest uzależnione od tego ile ma lat, lecz od jego wzrostu. Przepisy mówią, gdy Twoje dziecko nie ma jeszcze 150 cm wzrostu, musi podróżować samochodem w foteliku, chyba że waży więcej niż 36 kg i się w nim nie mieści. Odpowiedni fotelik sprawi, że Twoje dziecko będzie czuło się komfortowo, a to z kolei sprawi, że nie będzie sprawiać problemów podczas podróży.

Maskotki jednorożec oraz super wings

Gry i zabawy dla dzieci

W podróży z maluchem niezmiernie pomocne mogą okazać się różnorodne gry i zabawy dla dzieci. W zależności od potrzeb, można podarować im maskotki lub klocki, które zajmą je na jakiś czas. Dobrym pomysłem mogą okazać się też gry słowne np. jedna osoba mówi słowo, a drugi musi wymyślić kolejne zaczynające się do litery, na które skończyło się poprzednie. Sprawdzi się to oczywiście w przypadku starszych dzieci.

 

Jak widać, podróż z dzieckiem wcale nie musi być straszna. Oprócz wyżej wymienionych pomysłów, można zdać się również na własną kreatywność w wymyślaniu innych zabaw. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można sprawić, że wspólny czas spędzony w samochodzie zbliży całą rodzinę i pozostanie w pamięci na dłużej.

Udostępnij

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ERROR MSG YO!!

Zapisz się do newslettera!

Dostaniesz w prezencierabatu na pierwsze zakupy!

Dostaniesz w prezencie

rabatu na pierwsze zakupy!

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i ofertą sklepu WeLoveKids.

Licencjonowane
Zabawki
Wysyłka
w 24h
Bezpieczne
Zakupy