Bańki mydlane

    Bańki mydlane kojarzą się z dziecięcą beztroską i chwilami relaksu na puszczaniu kolorowych, latających pęcherzyków. Wiele osób dokładnie pamięta swoje początki, kiedy to bańki zamiast nabierać dmuchanego przez nas powietrza, pękały. I to jak pękały – wprost na nasze roześmiane małe noski opryskując nas co chwilę. Trzeba przyznać, że im częściej pękały tym bardziej chcieliśmy nadmuchać nową kolorową bańkę. I choć minęło sporo czasu odkąd nasi rodzice bawili się takimi zabawkami, bańki mydlane są wprost ponadczasowe. Zmieniają się tylko opakowania bańkowych produktów ale idea zabawy pozostaje taka sama. Nie da się ukryć, że pomimo prostoty zabawy wymaga ona od dzieci dużo cierpliwości i wytrwałości. Nie jeden dorosły miały problem z utrzymaniem bańki w całości, a co dopiero tworzeniem kolejnych baniek. Dzieci dzielnie radzą sobie z tym zadaniem nie zrażając się porażką.

    Bańki mydlane dla dzieci

    Czy zabawa w puszczanie baniek to jedyna korzyść z tego typu zabawek? Oczywiście nie. Niewiele osób zastanawia się nad innymi cenny wartościami. Bardzo istotną sprawą, z której nikt nie zdaje sobie sprawy jest gimnastyka mięśni potrzebnych do poprawnego mówienia. Jednym słowem dmuchanie powietrza, a w tym przypadku powietrza do baniek to doskonałe ćwiczenie logopedyczne. Dzieci trenują mięśnie twarzy, układając odpowiednio usta przy wydechu co pozytywnie wpływa na poprawność wypowiedzi. Logopedzi zapewne stwierdzą, że takowe ćwiczenie nie daje gwarancji na poprawę mówienia i potrzebne są również inne ćwiczenia. Jednak jesteśmy przekonani, że bańki mydlane dla dzieci to zabawki, które wspomagają a nie utrudniają funkcjonowanie.

    A co jeśli znudzi się dmuchanie? Istnieje i takie zmartwienie dzieci, które nadmuchiwanie baniek mydlanych opanowały do perfekcji. Robią zawody na największą bańkę lub tą która najdłużej utrzyma się w powietrzu i nie pęknie. Mając już i takie przygody za sobą najmłodsi szukają nowych rozwiązań aby urozmaicić sobie zabawę. Tu z pomocą przychodzą pistolety do baniek mydlanych lub sznurki do puszczania ogromnych mydlanych pęcherzyków. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry jakościowo płyn i zabawa gwarantowana.